MATKA ZEMĚ

Vědci rozdělili přírodu na živou a neživou, a vymysleli vynálezy, které z té živé dělají vlastně také neživou. Považují planetu zemi za vesmírné těleso a podle toho se také lidstvo k planetě chová.

Jenže země je ve skutečnosti živá bytost, která má vlastní vědomí. Hostí na svém těle nás všechny a ne nadarmo jí indiáni říkali matka země. Její láska ke všem bytostem je vskutku mateřská. I naše tělo pochází z hmoty země  a je živeno z jejích plodů. Kdyby země nebyla mateřsky láskyplná, dávno by nás ze sebe setřásla. Jen matka může mít tak nekonečnou trpělivost. Jenže člověk už zachází příliš daleko a tak i matka aby přežila musí občas své děti pokárat. Nebudu zde popisovat, co vše děláme vůči zemi špatně, to všichni víme a jsou toho plné noviny. Spíše je to jakési připomenutí, že zde zacházíme s živou bytostí a měli bychom změnit svůj přístup k ní. Myslíte, že nemůžeme nic změnit, protože politika to nedovolí? Ale není to pravda. Můžeme začít u sebe. Třeba tím, že budeme třídit odpad, nebo budeme podporovat jen ekologické výrobky, nebudeme kupovat odpad ze zemí třetího světa, nebo až půjdeme do lesa na houby, krom košíku si vezmeme ještě pytel na odpadky a zcela jistě ho v lese naplníme:-)  Možností je spousta. Hlavní je, naučit vztah k matce zemi naše děti. Oni budou jednou politiky a budou mít od nás dobrý vztah k ekologii. To vše můžeme udělat. A i tato malá pomoc bude mít velký význam.

Na závěr tu mám pro Vás jeden velmi pravdivý vtip..

Ve vesmíru se koná konference planet. Sejdou se všechny planety naší sluneční soustavy a probírají jak se jim daří. Země dorazí později a celá zdrchaná. Ostatní planety ji s láskou přivítají a slunce se jí zeptá:  Copak milá země, vypadáš nějak nezdravě, nejsi nemocná?  Země odpoví ach ano,  necítím se moc dobře. A slunce se starostlivě ptá:  a co ti vlastně je? Chytla jsi nějakou chřipku? Matka země říká:

Ale ani se neptejte, chytla jsem někde lidi.......:-) :-)